XI. NOVÝ ROK - druhá část

28. prosince 2015 v 14:33 |  KNIHA
Přináším pokračování poslední kapitoly.

Vyběhla do ulic města. Byla odhodlaná schovat se u Erin, ale ve městě ji čekalo další překvapení. "Jděte lidičky! Postavte se proti těm stvůrám z lesa! Pověst o otevřených branách je skutečná! Okřídlené stvůry si pro nás přišly." vykřikoval ten šílený mladík, který se objevil včera mezi divoženkami. S pochodní v ruce běhal po městě a pobízel obyvatele, aby se k němu přidali. V tom si všiml zděšené Oksany. "Princezno," poklonil se, "připojte se k nám. Jde i o Vaše bezpečí. Společně vyženeme ty stvůry z lesa jednou pro vždy!"
A teď si to Oksana uvědomila. Zachránit víly je v této chvíly jen a jen na ní. Zachovej si důstojnost. Nesmí na tobě poznat, že máš strach! Křičela na sebe. Narovnala se a tónem své matky prohlásila: "Nevím o jakých stvůrách to tu hovoříš, ale vím, že naše království žádná neznámá síla neohrožuje. Zbav se té své paranoje a nevzbuzuj tu paniku! Jménem svého otce vám všem zakazuji pořádat jakékoli bojovné výpravy!"
Mladík se ale nenechal jen tak odradit: "Přece nám tu nebude nějaká dvanáctiletá holka poroučet!" zamračil se na ni a pohleděl jí hluboko do očí. Pak se mu ale hněv z očí vytratil a vystřídal ho údiv. "Ty stvůro," vykřikl, "tys tam taky byla! Viděl jsem tě!" Jednomu svému druhovi vrazil do ruky pochodeň a vrhl se na Oksanu. Ta vtom mžiku ani nezjistila co se děje a už se jí křídla draly z roztržených šatů. Leknutím si rychle položila ruku na pusu a sklopila křídla. Dřív, než si toho stačili všimnout ostatní, schovala se mezi domy a tiše jako myška se proplížila až do zámku.

Mezitím se uražený Ian odhodlal najít svého otce. Našel ho, jak si povídá s králem. "Otče, musím s tebou mluvit." Král Theobald se sice tvářil, že ho to vůbec nezajímá, ale přece jen odešel se synem do vedlejší místnosti, aby si s ním pohovořil.
"Otče, musíš to po mně chtít?"
"Synu, pokud se mi nepodaří prosadit svou u toho třasořitky Senana, tak musíme mít záložní plán. A tím jsi teď ty. Tak se ji prosím tě, snaž poznat a oblbnout svou svůdností."
"Ale... Je fakt, že je sice hezká a chytrá, ale vůbec se ke mně nehodí. Je hrozně divná..."
"Iane, neštvi mě! Prostě to uděláš a hotovo! A nechci slyšet žádné další námitky!"
"Já se snažil, otče! Snažil! Kdybys mě viděl, jak jsem byl až nechutně svůdný! Ale ona na sebe prostě nenechá šáhnout!"
"Tak se pokusíš znova. A konec debaty!"

Ian opatrně vešel do Oksanina pokoje. Nezaklepal. Našel ji, jak stojí a dívá se z okna se sklopenými křídly. "Oksanko..." řekl svůdně a zavřel za sebou dveře. Vzápětí se ale lekl: "Panebože! Co to je? Copak se ti to stalo?" Oksana se prudce otočila. Oči měla celé oteklé a uplakané: "Iane, já..." Ian k ní přišel a začal si prohlížet její křídla.
"To máš opravdu přirostlé k páteři?"
"Ano, Iane, jsem víla."
"Víla?"
"Ano, tak teď to víš." sklonila hlavu do dlaní a znovu se rozplakala.
"Šššššš. Neplakej. Jsi krásná i s těmi křídly. Myslím to vážně. Opravdu se mi líbíš a to, že jsi...víla, na tom nic nezmění."
Oksana si utřela slzy a jen na něj zírala. Byla celou situací tak ohromená, že nemohla vůbec nic říct. Matka nemá pravdu. Všichni lidé nejsou tak nenávistní...
Ian ji pohladil po tváři a dlouze ji políbil. Tentokrát neucukla a polibek mu oplatila. Usmála se.
"Konečně se směješ. Takhle se mi líbíš víc."
Oksana se ale vrátila do reality: "Iane, poslouchej, nesmíš to nikomu říct. Nikdo se to nesmí dozvědět. Slib mi to."
"Slibuji. Slibuji, že to nikomu neřeknu."
"Aaa... Co se to děje?! Chabnou mi křídla. Nemůžu s nimi hýbat!"
"Cože?"
"Promiň, Iane... Vím, kdo mi pomůže. Hned jsem zpátky." Došla do šatníku pro plášť a oblékla si ho.
"Počkej, jdu s tebou. Neodpustil bych si, kdyby se ti něco stalo."
A tak se vydali ven ze zámku. Když došli k jezeru, Ian se nestačil divit. Jenže když je most přenesl až k bráně, Ian spanikařil a chtěl se vrátit. "Myslíš to vážně, Oksano? Opravdu víš co děláš?"
"Neboj se, Iane. Všechny ty historky nejsou pravdivé." Prošli branou a Ianovi se otevřel zcela nový svět. Víly z toho nebyly dvakrát nadšené a zběsile vykřikovaly: Člověk, člověk! Ale Oksana začínala slábnout a ptala se po Lilii. Lilie přiletěla okamžitě, když se doslechla, co se stalo.
Prohmatala Oksaně křídla a zeptala se: "Co jsi dělala, než ti začaly chabnout křídla?" Oksaně bylo trapné o tom mluvit, ale říct to musela: "No... přišel na návštěvu Ian a našel mě s křídly. Pak ale řekl, že se mu líbím a to, že jsem víla mu nevadí a pak mě políbil... A pak mi začaly chabnout křídla."
"No ovšem. Pohotovostní stav! Zavolejte někdo Lesanu!" křičela Lilie.
Oksanou zatím projela silná elektrická bolest, která se jí rozlila po celém těle. Oksana skoro omdlela a Ian jí musel pomoct lehnout na zem. Chytil ji za ruku a zašeptal: "Já tě neopustím." a chtěl ji políbit, jenže z dálky uslyšel varovný hlas: "Ne! Opovaž se ji znova políbit!" To se sem už řítila Lesana s Lilií a ošetřovatelkami v patách.
"Proč?" ptal se Ian.
"Zabilo by ji to."řekla bez okolků Lesana. "Odneste ji na lůžko." čtyři víly ji pomohly odnést na lůžko u Lesanina trůnu. Oksana natáhla ruku k Ianovi a zašeptala: "Iane..." Ian vstal a rozběhl se za nimi.

Když přenesly Oksanu na lůžko, první věc, na kterou se Lesana zeptala byla: "Lilie, sundalas jí snítku?" Lilie se zděsila: "Ne! Já zapomněla!"
"Tak to musíme rychle donést všechny ty dryjáky, co máme jen pro ty nejhorší případy. A ty," ukázala na Iana, "se radši kliď z cesty. Už takhle jsi napáchal dost škody." V tom Oksanou projela další vlna elektřiny a Ian se instinktivně prodral dopředu. Oksana ho chytla za ruku a zašeptala: "Tu snítku. Sundej ji." Ian ji strhl Oksaně z krku a Oksana padla do bezvědomí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ♥ Lenča ♥ ♥ Lenča ♥ | Web | 1. ledna 2016 v 18:53 | Reagovat

Týjo! Super kapitoly! A zrovna je to useknuté v tom napínavém! :D Už se těším na další kapitolu.

2 Lenča Lenča | 28. ledna 2016 v 1:48 | Reagovat

To jsou ale picoviny LOL :-D  :-D

3 Henna Henna | E-mail | Web | 28. ledna 2016 v 16:08 | Reagovat

[2]: Kdopak jsi? Doufám, že nejsi ta samá Lenča, co psala minulý komentář. A docela jsi mě urazila, pokud se ti to nelíbí, nekomentuj a opusť tyto stránky a nebo se vyjádři slušně, prosím.

4 ♥ Lenča ♥ ♥ Lenča ♥ | Web | 29. ledna 2016 v 8:55 | Reagovat

[3]: Já jsem ta co psala první komentář. Odteď budu psát jen přihlášená a budu mít u jména obrázek.

5 Henna Henna | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 17:27 | Reagovat

[4]: Super, děkuju. Docela mě totiž zarazila shoda jmen. A ten komentář mě velice zarazil. Tak teď aspoň vím, že ta Lenča, kterou "znám" nemění ze dne na den své názory. I když skutečnos, že bys to mohla být ty je malá.

6 Barča Barča | 15. června 2016 v 15:43 | Reagovat

Nádhera

7 Henna Henna | E-mail | Web | 6. července 2016 v 19:02 | Reagovat

[6]: Moc děkuji. :-) To už jsem si začínala říkat, že na tyhle stránky nikdo nechodí. Já totiž teď publikuji hlavně na Wattpad, pokud tu stránku neznáš, doporučuju se mrknout, je tam spousta zajímavých příběhů. :D

8 AaauceBub AaauceBub | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 11:24 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

9 obtanozy obtanozy | E-mail | Web | 3. února 2018 v 3:24 | Reagovat

Советую Вам посмотреть сайт, на котором есть много информации по этому вопросу.

---
А честно молодец!!!! moddingway fifa 15 season 16 17 скачать, fifa 15 ps2 скачать а также <a href=http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html>fifa 15 cracks v3</a> скачать торрент игру fifa 15 на пк

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama