Elementární bytosti

26. prosince 2014 v 13:49 |  Nadpřirozeno
Kdo jste již četl první kapitolu knihy Oksana, tak jste si mohli všimnout, že hned při narození Oksany se v příběhu objevují víly. To jsou jedni z elementárních bytostí. A kdo jsou vlastně elementární bytosti? To jsou stvoření z jiných dimenzí než my, jsou citlivější a nemají SVÉ hmotné tělo. Žijí pouze v emocionální úrovni Země. A proč vlastně Elementární? Protože je můžeme skutečně přiřadit ke čtyřem elementům, ke čtyřem živlům - zemi, vzduchu, vodě a ohni. Ty nejzákladnější z nich jsou:

GNÓMOVÉ

Jsou něco jako skřítkové, ale nejsou to skřítkové. Zastupují element země. Jejich posláním je chránit lesy, louky... Stejně jako u všech jiných elementárních bytostí mají tři fáze svého života: zrození, poslání a reinkarnace. Zrození je jasné, poslání... takovým krásným příkladem pro poslání je např. faun. Je to taky elementární bytost podřadná pro gnómy a je jednou z elementárních bytostí zastupujících zemi. Něco vyššího mu dá do podvědomí zprávu, že si má najít hmotné tělo. Pro tohoto fauna byl vybrán určitý strom, třeba dub. Faun je pak připoután k tomuto dubu, dokud dub nezemře. Představte si situaci, kdy se má pokácet tento dub, protože je starý a suchý. Asi týden předtím se ale strom nevykácí, jen se mu ořežou všechny větve a zůstane pouze holý kmen. Faun je z toho zdrcený a cítí se jako Ježíš na kříži, kdy ho vyprovází ukrutná bolest. Faun se samozřejmě snaží vschopit, jenže vždy, když se vzepře, vždy ho to stáhne dolů. Tady je vidět, že faun se nemůže od stromu odpoutat. Proto vám radím, nikdy stromy takhle ,,neohlodávejte", protože co když v nich žije nějaký faun? Radši ty stromy rovnou vykácejte, když je to nutné, protože tak fauna osvobodíte od jeho stromu a nastane daší fáze života fauna. Reinkarnace. To je jakoby se zrodil znova. Pak je ještě možnost najít někoho učeného, který dokáže s fauny a elementáními bytostmi komunikovat, aby přenesl fauna do nějakého mladého stromu, nejlépe dubu a tím ho zachránil. Věřte, že bude rád. Elementární bytosti země:
gnómové
faunové
nymfy - lesní víly
dryády
oreády
skříkové
trpaslíci
elfové


SYLFY
sylfa2

sylfa3
Sylfy jsou elementálové vzduchu. Jsou všude, protože vzduch je taky všude. Oni se však k ničemu neváží, protože v podstatě ani nemají k čemu. Mají rády vítr. Ať už severní či jižní, vítr jako takový. Prohánějí se vzduchem a pohrávají si s podzimním listím, rozhánějí nám vlasy a přitom se nám smějí. I když žijí jen v emociální úrovni Země, mohou být dobré nebo zlé. Vlastně zlé být skoro nemohou, protože k tomu, aby lámaly stromy a vytvářely hurikány mají vždy nějaký důvod.
Elementálové vzduchu:
sylfy
víly
sirény - harpyje

UNDÍNY
.
Jsou to elementálové vody, které mají za úkol chránit vždy nějakou horskou bystřinu, říčku či potok. Milují křišťál. Když jim bylo dáno nějaké jezírko nebo vodopád, můžeme si je představit takto: mají dlouhé vlasy, které splývají s tokem a ledové ruce (i když žádné namají, je jejich přítonost ve vodě hned při doteku vidět a cítit. Jakoby jste jí dotýkali.)
Elementálové vody:
undíny
mořské panny
vodní žínkySALAMANDŘI:

Salamandři jsou nepochybně elementární bytosti ohně. Jsou to prastaré bytosti již z bájí a mýtů, podobní drakům. Přežívají v ohni. Jsou to duchové ohně. Pro ně je charakteristické poslání vyvolený krb.
Elementární bytosti ohně:
salamandři
bílý had
kentauři
nágy
některé sirény

Tak a to je vše. Postupně si budeme elementární bytosti ukazovat podrobně, pěkně po pořadě. A že mi tu chybí víly? Ty totiž patří do všech živlů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yret Yret | 27. srpna 2015 v 7:45 | Reagovat

Moc děkuji za info. :-D  :-) XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama